Yedigoller'e Nasil Gidilir?

    Özel aracınız ile gitmek isterseniz İstanbul-Yedigöller yaklaşık 310 km ( 5 saat ) sürerken Ankara'dan dahada yakındır. Yedigöllere ulaşım Ankara-İstanbul karayolunun 152. km.'sinden Yeniçağa ve 190 km.'sindeki Bolu ilinden kuzeye ayrılan yollarla yapılmaktadır.  Istanbul-Ankara otoyolundan, Bolu-Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girip  19. km.'deki  Yedigöller tabelasını  görünce dönülmelidir.

    Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Bundan sonrası stabilize toprak  yoldur ve pek hızlı ilerleyecegiliniz bir yol degildir. Arabanızın altı yere yakında çok dikkatli bir şekilde gitmenizi gerektirir..  Yukardaki  Yedigöller yolu krokisini  büyütmek için üzerine tıklayınız..

      Otoyol çıkışından toplamda 42 km olan Yedigöllere giriş ücretlidir. Kişi başı yada araç başında belli bir ücret alınmaktadır. Bu Milli Parklar müdürlügü tarafından alınan bir ücrettir. Öntarafta aracınız için park yeri var.Kışın Bolu-Yedigöller yolu kar yüzünden kapalı olduğundan dolayı  ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden yapılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder